Sterowanie ogrzewaniem przy wykorzystaniu alarmu

projekty domów szeregowych

Alarm kojarzy się wszystkim głównie z syreną, która włącza się po naruszeniu któregoś z obwodów, mającą skutecznie wystraszyć intruza, by nie przekraczał więcej granic posesji. Tymczasem alarm może wpływać na wiele różnych rzeczy w domu, na przykład w pewnym sensie kontrolować ogrzewanie.

mieszkania na kredyt Szczytniki http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-szczytniki Mieszkania i domy w programie MDM http://www.dachypoznan.pl/

Dzieje się tak, ponieważ specjalne czujniki magnetyczne, które instaluje się na oknach lub drzwiach, żeby system mógł wykrywać ich otwieranie się i uruchamiać syrenę, mogą również pomóc przy sterowaniu różnymi sprzętami grzewczymi. Jeśli grzejnik jest włączony w momencie, gdy okno jest otwarte, staje się bardzo gorący, przez co zużywa dużo więcej energii, która jest zresztą niepotrzebnie tracona.

Dlatego też system, wyczuwając otwarcie okna lub drzwi, automatycznie zamyka zawór, by odciąć przepływ wody do grzejników. Kiedy natomiast okno zostaje zamknięte, ogrzewanie na powrót zostaje włączone.

W ten sam sposób alarm może współpracować z klimatyzacją, czy też wentylacją. Co więcej, umożliwia on też sterowanie bramą wjazdową, kiedy to jej otwieranie jest przypisane do smartfonów domowników.